
Mindannyian megtapasztaljuk életünk során rövidebb-hosszabb ideig a gerincünk valamely szakaszának a fájdalmát.
A héten a nyakfájdalmak okát és megoldási lehetőségeit fogjuk boncolgatni!
Mik lehetnek a nyaki fájdalmak okai?
Mint minden gerincpanasznak, így általában a nyaki fájdalmak okának sem lehet egy konkrétumot megnevezni, általában több tényező együttesen okozza a kialakulását.
Nézzük át azonban azokat a leggyakoribb dolgokat, melyek a probléma megjelenéséhez vezetnek!
1. Nem megfelelő párna használata
Alvással töltjük életünk – jobb esetben – egyharmadát, ezért a megfelelő matrac és párna választása elengedhetetlen testünk egészségének védelme érdekében.
Tökéletes párna nincs! A legegyszerűbb, ha terapeutánk segítéségét kérjük a megfelelő párna kiválasztásában.
A következő blogbejegyzésünkben egy bővebb összefoglalót olvashattok róla, hogyan is választhatjátok ki a számotokra legtökéletesebbet.
2. Egyoldalú terhelés
A hosszú ideig monitor előtt vagy autóban ülés rendszeresen néhány izmot túlterhelődésre, rövidülésre, néhányat pedig inaktiválódásra, túlnyúlásra kényszerít.
Emiatt fontos, hogy napközben is több alkalommal mozgassuk át magunkat, nyújtsuk meg a túlfeszülő izmokat, hogy elkerülhető legyen a fájdalom.
Youtube csatornánkon megtalálhatjátok a rövid irodai tornánkat, mely a mindennapokba beillesztve rengeteget segíthet a megelőzésben! KATT!
3. nem megfelelő ergonómia
Járhatunk bármilyen kezelésre, tornáztathatjuk a nyakunkat bármennyit, választhatjuk a legideálisabb párnát, ha nem megfelelően van berendezve a munkakörnyezetünk, amiben a napunk nagy részét töltjük, akkor minden hiába! Korábbi cikkünkben ITT megválaszoljuk, hogy mire is kell odafigyelni:.
És persze egy cikk arról is, ha otthonról dolgoznál, ezt ITT tudod megnézni.
4. tartáshiba
A nem megfelelő tartás következményesen semmi jóhoz nem vezet: előbb vagy utóbb csökkenti a mobilitást, bizonyos izmok túlterhelődését és feszülését okozza.
Tipikus tartáshiba például az előrehelyezett fejtartás, mely az úgynevezett „banyapúpot” okozhatja: a nyak és a hát átmeneténél úgy tűnik, mintha „kiállna” egy csigolya és körülötte megvastagodnak a szövetek.
Erről is olvashattatok már oldalunkon, KATT ide, ha esetleg még nem.
Következik a második részünk a témában.
facebook: https://www.facebook.com/testmesterstudio/
instagram: https://www.instagram.com/testmesterstudio/
Értő kezekben az egészség.