
A felső keresztezett szindrómáról már korábban olvashattátok cikkünket. A hosszas ülés alatt kialakult rossz testtartás azonban nem csak a felsőtest, hanem az alsó szegmens izomegyensúly felborulását is okozhatja.
Mik az érintett részek?
Az alsó keresztezett szindrómánál a medence körüli izmok egyensúlya borul fel. A hasizmok és farizmok gyengülnek, míg az ágyéki szakasz izmai és a csípőhajlító izmok rövidülnek. Ennek köszönhetően a medence előre billen, az ágyéki görbület fokozódik, és olyan, mintha az érintett kitolná a fenekét. Ez közvetetten kihat a térd körüli izmokra is, így a térdízület is hajlított helyzetbe kerülhet.
Mik a Lehetséges tünetek?
A megváltozott ágyéki görbület miatt kialakulhat csípőtáji- és derékfájdalom, amely hosszas állásra vagy hátra hajlásra fokozódik, előre hajlásra enyhül.
Mit tehetünk ellene?
Ha már kialakult a rossz tartás, és fájdalom is jelentkezik, ne aggódj, nem visszafordíthatatlan az eltérés. Ebben az esetben viszont már mindenképp érdemes gyógytornászhoz fordulni. A megoldás az izomegyensúly visszaállítása, amelyet célzott erősítő és nyújtó gyakorlatokkal érünk el. A nyújtásokat segíthetjük különböző manuális technikákkal, vagy SMR hengerrel is.
Fontos a megelőzés!
Ha ülőmunkát végzel, mindenképp érdemes odafigyelni arra, hogy beilleszd a mozgást a mindennapjaidba! Talán unalmas lehet mindenhol ezt olvasni, de hidd el, hogy sokkal fontosabb, mint gondolnád!
További tanácsért bátran forduljatok hozzánk!
facebook: https://www.facebook.com/testmesterstudio
instagram: http://www.facebook.com/instagram